​Музей армії

Музей армії в Парижі знаходиться в будівлі Будинку Інвалідів. Спочатку його побудував Людовик XIV в якості госпіталю і притулку для калік воїнів. У наші ж дні це місце, на території которго розташована могила Наполеона, використовується для розміщення експозиції музею французької армії. У колекціях музею є експонати починаючи з періоду античних часів і до XX століття.

Дата заснування музею армії - 1871 рік. Тоді це був музей артилерії. До «артилерія» тоді відносилося все те, що вважалося зброєю. Відкрили експозицію відразу ж після закінчення франко-пруської війни і проголошення Третьої республіки.

Крім постійної експозиції, музей артилерії організовував ще й тимчасові виставки. Наприклад, в березні 1878 року тут проходила «етнографічна виставка», принаймні тоді її так назвали. Насправді ж колекції розкривали основні «типи» Океанії, Азії та Африки, Америки. Найбільше відвідувачі звертали увагу на манекени, які представляли людей з колоній зі зброєю і інструментами. Експозицію організував полковник Ле Клерк, її метою була спроба демонстрації теорії однолінійної еволюції, відповідно до якої європейська людина є вершиною історії розвитку людства. Частково колекцію почали переноситися в Етнографічний музей, що знаходиться на площі Трокдеро в 1910 і 1917 роках. Колоніальні зали в музеї були закриті відразу після проведення Паризької колоніальної виставки в 1931 році. Решта частини перенесли вже після Другої світової війни. З 1852 року музей артилерії влаштувався в Будинку Інвалідів. Його колекції постійно збагачуються за рахунок експонатів Лувру, Національної Бібліотеки, Венсенського музею артилерії, монетного двору в Парижі, замку Пьерфон, а також численних приватних пожертвувань.

Музей історії армії створили в 1896 році. Його заснувала компанія La Sabretache. Її президентом був художник Едуард Детай, який завжди мріяв створити музей, грунтуючись на власній колекції. За модель було взято історичні зали Всесвітньої виставки в Парижі в 1889 році.

Після злиття його з музеєм артилерії, з'явився сучасний музей армії в Парижі. Сьогодні тут знаходяться більше 500 тисяч експонатів: артилерійські знаряддя, зброя, обладунки, уніформа, емблеми та картини. Вся колекція вміщається на площі в 12 тисяч кв. метрів. Постійні колекції розділені за історичними періодами, так що відвідуючи музей, туристи здійснюють якесь подорож у часі, починаючи з давніх часів і закінчуючи Другою світовою війною.

Похожие статьи:

  1. Школа танців
  2. ​Греція
  3. ​Чорногорія
  4. ​Зона 51
  5. Будапешт