​Площа Згоди

Площа Згоди в Парижі - це одна з головних площ французької столиці, розташована в 8 міському окрузі. Її проектував Габріель Анж-Жак в 1755 році. Площа являє собою восьмикутник, оточений ровом. Розташована вона між Єлисейськими полями, наймаючи їх східну частину, і Садами Тюїльрі.

У північній частині території - два кам'яних будівлі, досі залишаються найкращими зразками архітектури того періоду. Розділені вони вулицею Руаяль. Спочатку в будівлях розташовувалися урядові установи. Потім західне будівля використовували під розкішний «Готель де Крийон», який працює і донині. У період Другої світової війни в готелі був штаб німецької армії.

Корм для животных Вы можете купить на сайте zoolove.com.ua по самой выгодной стоимости на сегодняшний день.

За часів Великої французької революції, площа була перейменована в «Площа Революції», а перебувала на ній статую Людовика XV прибрали. У ті роки революційним урядом тут була встановлена Гільйотина, що стала зловісним нагадуванням розваги знаті, що любила спостерігати за стратою злочинців. Першою жертвою, страченої на площі Революції, став король Людовик XVI. Це було 21 січня 1793 року. Тут обезголовили ще й королеву Марію Антуанетту, Дантона, Шарлотту Корде, Мадам Елізабет, Мадам дю Баррі, Демулена, Лавуазьє, Робесп'єра, Луї де Сен-Жюст і Олімпію де Гуж.

Гільйотину прибрали в 1795 році, коли революційні настрої пішли на спад. Площа була перейменована в знак національного примирення.

Площа називалася Площею Згоди за часів правління Директорії. У XIX столітті її найменування змінювалося ще не один раз, поки влада міста не вирішили затвердити його остаточно.

Кожен кут восьмикутної Площі увінчаний статуєю, створеної скульптором Жаком Іньяс Гітторофом. Вони символізують французькі міста Лілль, Ліон, Брест, Бордо, Страсбург, Марсель, Нант і Руан.

Центр площі зайнятий гігантським єгипетським обеліском з ієрогліфами, вихваляючи панування фараона Рамзеса II. Це один з обелісків, подаровані Франції єгипетським урядом в XIX столітті. Другий залишився в Єгипті, тому як технології тих часів не дозволяли перевезти важкий монумент у французьку столицю. Але в 1990-их роках президентом Франсуа Міттеран був повернутий Єгипту і другий обеліск. Ця червона гранітна колона заввишки сягає 23 метрів, маючи вагу більше 250 тонн.

Площа Згоди є центральною площею Парижа, видатною пам'яткою містобудування епохи класицизму. Вона друга за величиною площа у Франції

Похожие статьи:

  1. Види цегли
  2. Готові сходи
  3. ​Чорногорія