Сучасний теодоліт

Теодоліт є добре знайомим геодезичним приладом, використовуваним для вирішення різних прикладних задач при геодезичної зйомки місцевості ...

теодоліт Незважаючи на незмінність принципу дії пристрою, за час свого існування його конструкція зазнала змін.

Если Вы нуждаетесь в профессиональной юридической помощи, то советую обратиться в компанию Касьяненко и партнеры, стоимость услуг Вас приятно удивит.

Зараз прилад забезпечується пиловологозахищений ударостійким корпусом. У моделях деяких виробників всередині зорової труби знаходиться інертний газ, що перешкоджає запотіванню. Ергономіці пристрою приділяється велика увага.

Похибка вимірювань, які виконуються приладом, часто виникають через його випадкового зсуву. За допомогою автоматичного компенсатора подібні помилки зводяться до мінімуму. Фіксація пристрої в точці зйомки проводиться в основному за допомогою оптичного або лазерного схилу, використання нитяного схилу можливо лише в недорогих моделях.

Оптичний теодоліт може вимірювати не тільки кутові величини, а й, завдяки нитяному далекоміру, може використовуватися для обчислення відстаней.

Моделі деяких виробників отримують розширену функціональність завдяки додатковому навісного устаткування. Нерідко теодоліт йде в комплекті з буссолью, а іноді можливо встановити светодальномер, як у деяких вітчизняних моделей.

Головні зусилля конструкторів щодо вдосконалення приладу спрямовані на те, щоб спростити роботу з приладом і підвищити його продуктивність. Вирішення цього завдання стало можливо тільки з переходом на цифрові технології. Застосування електронного теодоліта не тільки полегшує роботу, так як для отримання звітів не потрібні спеціальні знання, а також не допускає можливість помилок оператора. Обчислювальний пристрій здатний виробляти необхідні обчислення, які можуть бути виконані за час робочого процесу. Таким чином, необхідність в проведенні цих розрахунків не виникне під час камеральних робіт.

Цифрові носії інформації дозволяють легко переносити дані в форматі, зручному для їх подальшої обробки за допомогою прикладних спеціалізованих програм. Паперові журнали реєстрації записів пішли в минуле, необхідність в них відпала.

Теодоліти і інші подібні оптичні пристрої постійно розвиваються. Цифрові технології не тільки прискорили процес проведення зйомки, збільшили продуктивність робіт, але і дали можливість розширити функціональність цих пристроїв.

Похожие статьи:

  1. Будапешт
  2. Сумка для ноутбука
  3. Тури Тайланд Пхукет
  4. Тури в Тайланд Корал
  5. Тури в Тайланд Самуї