​Текстильні шпалери - запорука стильного оформлення квартири

Сучасні технології ремонту впевнено крокують в ногу з часом. Однією з модних тенденцій при обробці інтер'єру вважаються текстильні (тканинні) шпалери.

Тканинні шпалери являють собою багатошаровий матеріал, виготовлений на основі паперу або флізеліну, який випускається в рулонах і використовується для обробки приміщень.

Технологія виготовлення текстильних шпалер передбачає покриття на нитяною основі і щільні безшовні цільні полотна.

Вашему вниманию представлена виза для родителей в сша оформить, которую Вы можете по самой выгодной стоимости на сегодняшний день.

переваги

Великим плюсом при обробці квартири текстильними шпалерами є натуральність і екологічність даного матеріалу. При декорі приміщення текстильними шпалерами лицьовою стороною стає тканину. Матеріал для тканинного покриття може бути різноманітний: від шовку і велюру до тканини з індійського рослини, яке називається джут. Оформлення квартири в такому варіанті надає їй багатий ексклюзивний зовнішній вигляд з невидимими стиками тканини.

Обклеювання стін текстилем допоможе приміщенню зберігати тепло і підтримувати шумоізоляцію. Великим плюсом текстильних шпалер став випуск антисептичних покриттів для стін з льону.

недоліки

Ванна і туалет мають підвищену вологість, що неприпустимо для тканинних покриттів.

Небажана обклеювання стін тканиною в дитячій кімнаті і на кухні. Кухня є прямою загрозою тканинним шпалерам через появу на них в майбутньому жирних плям, які можуть не піти після чистки. До того ж тканинне покриття має властивість вбирати і затримувати в своїй структурі всі наявні запахи.

Де клеїти?

У дитячій кімнаті, як правило, будь-які шпалери не будуть довго триматися. Діти завжди намагаються розмалювати фломастерами стіни і наклеїти на них улюблені постери на скотч, що неприпустимо для тканинного покриття, яке очистити після таких маніпуляцій просто не представляється можливим. Ці два приміщення мають саму часту зміну шпалер.

Так як текстильні шпалери не завжди піддаються чищенню, потрібно ретельно продумати вибір кімнати для шикарного оформлення. У стандартній квартирі обклеювання таким матеріалом, як шовк, бавовна або льон вимагає особливої обережності в поводженні з ними. Потрібна ідеально рівна поверхня, на яку ляже тканину, інакше все найменші недоліки будуть кидатися в очі.

Оформляють текстильними шпалерами приміщення, де мінімум постійного руху, тобто вітальню, їдальню, спальні та кабінети.

догляд

Недоліком тканинних шпалер можна назвати підвищену схильність до забруднень. Пил, що ширяє в повітрі, поступово осідає на покриття і накопичується на ньому. Також не захищені шпалери з текстилю і від підвищеної вологості. За текстильними шпалерами потрібен особливий догляд.

Якісні тканинні шпалери можна періодично обробляти за допомогою антисептичних складів, які нейтралізують шкідливий шар пилу, що міститься в тканинному покритті. Щоб пил не мала можливості осідати з роками на тканинних шпалерах, потрібно використовувати антисептичні розчини. Найзручніше - продукція у вигляді спреїв-розпилювачів.

Суха обережна чистка м'якою щіткою (щоб не завдати шкоди матеріалу) також допоможе позбутися від пилу, що накопичився. На сильно забруднених ділянках шпалер можна спробувати спочатку суху чистку, а після нанести на деякий час розчин господарського мила, концентрація якого залежить від ступеня забруднення. Жирні, масляні, мазутні і інші плями не завжди виходить вивести, тому забруднене полотно доводиться міняти.

Технологія обклеювання стін текстильними шпалерами

Як і для будь-якого виду обклеювання кімнати шпалерами, стіни потрібно ретельно промити стіни і нанести на них спеціальну ґрунтовку, яка повинна повністю вбратися в чисту поверхню.

Текстильні шпалери на основі паперу вимагають нанесення клейового складу перед обклеюванням не тільки на шпалери, але і на стіни для кращого прилипання.

Флізеліновій основі не потрібно подвоєне зволоження, досить нанести клей тільки на шпалери. Вибір клею для таких типів шпалер досить різноманітний, для безпомилкового вибору потрібно вибрати упаковку, де написано, що клей використовується для текстильних шпалер.

Рівномірно намазати шпалери акуратно складають липкою стороною один до одного і залишають для кращого промокання на п'ять хвилин, після чого починається обклеювання приміщення від кута методом стику. Спеціальним валиком для розгладження потрібно виганяти зайвий клей, який тут же негайно витирається, щоб не завдати шкоди тканинним шпалерам. Надлишки клею обережно прибираємо губкою або сухою ганчіркою.

Правильна методика обклеювання стін і ретельний догляд за текстильними шпалерами додасть багатий благородний вид інтер'єру, створить атмосферу гармонії і затишку.

Похожие статьи:

  1. Вибираємо професійну бригаду для ремонту квартири
  2. Від чого залежить вартість дизайн-проекту квартири
  3. Правильный выбор окон: пластиковые или деревянные