​Способи компенсації реактивної потужності в системах електропостачання

Реактивної потужності називається та частка повної потужності, яка йде на підтримку електромагнітних процесів в навантаженнях, що мають індуктивну і емкостную реактивні складові.

Реактивна потужність сама по собі не витрачається на виконання будь-якої корисної роботи, на відміну від активної потужності, однак наявність в проводах реактивних струмів призводить до їх нагрівання, тобто до втрат потужності в формі тепла, що змушує постачальника електроенергії весь час подавати споживачеві підвищену повну потужність. А між тим, відповідно до наказу Міністерства промисловості та енергетики Російської Федерації №267 від 4 жовтня 2005 року, реактивна потужність віднесена до технічних втрат в електричних мережах.

Але електромагнітні поля завжди виникають в нормальних режимах роботи величезного числа різновидів електричного обладнання: люмінесцентних ламп, електродвигунів різного призначення, індукційних установок і т. Д. - все подібні навантаження не тільки споживають з мережі корисну активну потужність, але і є причинами появи реактивної потужності в протяжних ланцюгах.

І хоча без реактивної потужності багато споживачів, що містять відчутні індуктивні складові, не змогли б працювати в принципі, оскільки їм необхідна реактивна потужність, як частина повної потужності, реактивна потужність часто фігурує як шкідлива надмірне навантаження по відношенню до електричних мереж.

Качественная электрика в квартире цены на услуги Вас приятно удивят.

Способи компенсації реактивної потужності в системах електропостачання

Шкода від реактивної потужності без компенсації

У загальному і цілому, коли обсяг реактивної потужності в мережі стає значним, знижується напруга в мережі, такий стан справ досить характерно для енергосистем з дефіцитом активної складової, - там завжди напруга в мережі нижче номіналу. І тоді відсутня активна потужність надходить із сусідніх енергосистем, в яких на даний момент генерується надмірна кількість електроенергії.

Але такі системи, які завжди вимагають поповнень за рахунок сусідів, завжди виходять в результаті неефективними, але ж їх можна легко перетворити в ефективні, досить створити умови для генерації реактивної потужності прямо на місці, в спеціально пристосованих компенсуючих пристроях, підібраних для активно-реактивних навантажень даної енергосистеми.

Справа в тому, що реактивну потужність не обов'язково генерувати на електростанції генератором, замість цього її можна отримувати в компенсує установці (в конденсаторі, синхронному компенсаторі, в статичному джерелі реактивної потужності), розташованої на підстанції.

Компенсація реактивної потужності сьогодні є не тільки відповіддю на питання про енергозбереження і про спосіб оптимізації навантажень на мережу, а й цінним інструментом впливу на економіку підприємств. Адже кінцева вартість будь-якої продукції, що виробляється формується не в останню чергу з витрачається електроенергії, яка будучи знижена - зменшить собівартість продукції. До такого висновку дійшли аудитори і фахівці по енергоресурсах, що спонукало багато компаній вдатися до розрахунку та встановлення систем компенсації реактивної потужності.

Цех промислового підприємства

Для компенсації реактивної потужності індуктивного навантаження - підбирають певної ємності конденсатор, в результаті споживана безпосередньо від мережі реактивна потужність знижується, вона споживається тепер від конденсатора. Іншими словами, коефіцієнт потужності споживача (з конденсатором) підвищується.

Активні втрати тепер стають не більше 500 мВт на 1 квар, при цьому рухомі частини у установок відсутні, шуму немає, а експлуатаційні витрати мізерні. Встановити конденсатори можна в принципі в будь-якій точці електромережі, а потужність компенсації підбирається індивідуально. Установка проводиться в металевих шафах або в настільному виконанні.

Похожие статьи:

  1. ​Текстильні шпалери - запорука стильного оформлення квартири
  2. ​Сколько стоит циклевка или как отремонтировать деревянный пол
  3. ​Які переваги можна отримати, розмістивши оголошення?
  4. Компенсация реактивной мощности в системах электроснабжения