КОРАБЕЛЬ ВІКІНГІВ, SIGUR ROS І СКАНДИНАВСЬКИЙ ДИЗАЙН

університет Ісландії

Університет Ісландії - перший навчальний заклад подібного типу на острові. Університет був заснований в 1911 і об'єднував три школи, які спеціалізуються на богослов'ї, медицині і судочинстві. Як ви вже зрозуміли, ісландці не сильно відрізнялися прагненням до різноманітних наук - до цього часу молодь найчастіше відправляли вчитися в Копенгаген (оскільки Ісландія довгий час була данською колонією). З тих пір Університет порівняно розрісся і тепер височіє над містом, як грізне нагадування про силу науки. Головна будівля, чільне майже з усіх точок району 101 Рейк'явік, побудував Guðjón Samúelsson. Всередині - вітражі, сходи і масивний стелю. Якщо буде час і бажання, раджу прогулятися по кампусу. Після головної будівлі заходите в Háskólatorg (праворуч). Там можна перекусити в студентському кафетерії Háma (ціни приємно порадують). Звідти по підземному переходу (шукайте масивну сходи вниз) можна перейти в ще два корпуси, Oddi і Gimli.

Профессиональная уборка от HEMSTÄDNING STOCKHOLM по самой выгодной стоимости на сегодняшний день.

Nordic house

Центр скандинавської культури в Рейк'явіку. Не журіться, якщо ви не говорите по-датському або не сильно розбираєтеся в норвезькій літературі, Nordic house відкритий для всіх.

Сама будівля була побудована знаменитим фінським дизайнером і архітектором Альваром Аальто в 1968 році. Він не тільки спроектував будинок, придумав концепцію, а й обставив кожну кімнату спеціально створеної для Nordic house серією меблів і картин. Тут ви не знайдете типові для ісландської архітектури цементно-базальтові стіни, темні фарби і відкриті простори. Nordic house втілює в собі все, що дорого «цивілізованим» скандинавам, вирощених в тіні шведсько-фінських лісів, норвезьких фіордів і датських табуреток (за жителів Фарер і Гренландії не ручаюсь).

У самій будівлі ви знайдете маленький магазинчик зі скандинавською фурнітурою, акустичний зал для концертів і зустрічей, величезну прекрасну бібліотеку (заради якої, думаю, і варто туди заглянути) і крім того - один з кращих ресторанів Ісландії Dill.

Якщо раптом ви розчарувалися в «скандинавської» Ісландії - приходьте в Nordic house.

Harpa

Величезна будівля концерт холу ХАРП видно майже звідусіль. Його будівництво довелося на самий розпал фінансової кризи. Спочатку комплекс припускав забудову куди більшої площі берегової лінії. Нарівні з ХАРП, в план входили лакшери-готель на 400 кімнат, ресторан і головний офіс найбільшого в Ісландії банку, будівництво яких довелося заморозити до кращих часів.

До відкриття ХАРП в 2011 самі ісландці поставилися спершу з великою підозрою - багатомільйонний проект чи був розумним кроком у важкі пост-кризові роки. Але виявилося, що закінчити проект для інвесторів було справою принципу. Тепер же без ХАРП складно уявити собі Рейк'явік - а у Ісландського Симфонічного оркестру нарешті з'явився гідний зал.

ХАРП являє собою лабіринт із поверхів і коридорів, де можна легко заблукати. На першому поверсі ви знайдете ресторан-бістро Munnharpan, музичний і дизайн магазини, кімнати для переговорів, концертний майданчик Kaldalón. Тут же проходять безкоштовні концерти Udercurrent два рази в місяць (розклад ви можете підглянути на їх сторінці в Facebook). На другому поверсі розташовані майданчики Norðurljós, Silfurberg і вхід в головний зал Eldborg. На третьому - ресторан Kolabrautin, який я дуже раджу відвідати під час ланчу (близько 20 євро за обід, але воно того варте).

Похожие статьи:

  1. ​ЗАПЧАСТИНИ НА МОТОБЛОКИ
  2. ​КРАЩІ СНІДАНКИ ПАРИЖА
  3. Особенности дома из клееного бруса
  4. Свердловина на воду в підвалі будинку
  5. ЕТАПИ РОБІТ ПО РЕМОНТУ КУХНІ