​Тварини на кораблях

Хто тільки не борознив моря і океани разом з людьми. Розповідаємо про вірних соратників людини - чотириногих і не тільки.

Жінка на кораблі - до біди. А ось коти та інша живність, навпаки, з давніх часів були повноправними членами екіпажів та талісманами багатьох військових кораблів, яхт і навіть підводних човнів! Вусаті-хвостаті і в ринду б'ють, і на ранкові побудови виходять, і людей рятують.

Улюбленця екіпажу флагмана Чорноморського флоту ракетного крейсера «Москва», рудого кота звуть так само, як і капітана, - Сергій Іванович.

Пухнастий Сергій Іванович відчуває себе на борту крейсера як вдома. Вільно здійснює променад по палубі, але і не забуває про обов'язки військовослужбовців: спозаранку замість солодкого сну у кота ранкове шикування. Також вусатий член екіпажу б'є в ринду - для матросів звичніше сказати: «Відбиває склянки». І, як розповіли в Міноборони РФ, це перший кіт, який брав участь у далекому поході бойових кораблів ВМФ Росії до берегів Сирії.

За кордон «зайцем»

Побував в Сирії в минулому році ще один рудий кіт - Боцман. Бродяга прибився до матросам військово-рятувального судна «Саяни». Ті дозволяли йому гуляти по палубі і обідати з усіма на камбузі. Незважаючи на вуличний спосіб життя, кіт виявився вихованим і без дозволу за сосискою на камбуз не заходив. А ось любов до пригод підвела. Втік якось Боцман на сусіднє ремонтне судно і зачаївся серед ящиків, а матроси якраз відправлялися. Коли виявили непроханого гостя, висаджувати його на берег вже було пізно. Так Боцман дійшов по морю до Сирії. Повернувся до рідного Севастополя на «Саяни» тільки через сім місяців.

Посмотреть горячие фото можно на сайте http://vdojkah.info/ абсолютно бесплатно.

Пристає до капітанської кішці

Його тезка з Северодвінську - кіт особистий, капітанський. «Служить» на великому атомний ракетний крейсер «Кіров». Ну як служить - в море котофей не ходить, як, втім, і вся команда корабля, так як крейсер з кінця 90-х зі знятим озброєнням стоїть біля причальної стінки судноремонтного заводу «Зірочка».

Боцман - не єдиний кіт на кораблі. Тут живе ціла котяча династія, але головний - він, так як капітанський любимчик! Його капітан Віталій Конопльов навіть на вихідних бере до себе додому, де у нього живе стерилізована кішка. Проти природи не підеш, і Боцман ні-ні та й зробить спроби спокусити домашню кицю, а та, за словами капітана, не розуміє, що від неї хоче котяра з очима, як у мультяшного кота в чоботях з «Шрека».

Щурик Лариска

Зазвичай на кораблях з щурами розмова коротка - на них ставлять пастки або заводять кота. А ось на ракетному крейсері «Адмірал Головко» була ручна щур Лариса - улюблениця старпома. Давно це було. У 1965 році крейсер увійшов до складу Північного флоту, в 1968-му - Чорноморського. Лариска з'явилася на кораблі в 70-х роках. Дивно, яким чином це сталося, але старпом приручив звичайну корабельну щура - та так, що вона навіть команди виконувала. Наприклад, заходить старпом в каюту, а Лариска йому на плече стрибає. Такий ось ритуал. І все б добре, поки на кораблі не з'явилися перевіряючі з комісією. Ревізори акробатичні трюки Лариски не оцінили і веліли списати її на берег. Старпом «подругу» не кинув, забрав її до себе додому. А крейсер в 2002 році був роззброєний і списаний.

Родом з Родосу

Кот Сема - до речі, грек за національністю - почав свою морську подорож не по своїй волі. Зате тепер без качки і морської рибки вже свого життя не уявляє. Сема потрапив на яхту російського яхтсмена Андрія Сосніна ще кошеням. Сам яхтсмен каже, що котейку побачили на Родосі, де його нещадно лупцювали місцеві кішки. Моряки бідолаху пошкодували і взяли з собою. Андрій в 2014 році купив на eBay стару яхту Eagle, на якій в 2015-му перетнув Атлантику від узбережжя США до Мармаріса, пройшовши всі Середземне море. Сема вже як півтора року член команди - правда, в той час Атлантику з матросами не проходив.

Втім, котам властиво приміряти на себе різні професії. Про доглядача станцій, кіноакторів і музейних працівників - в нашій статті «Коти-трудоголіки».

пернаті психотерапевти

Котики, безсумнівно, найулюбленіші і часті члени екіпажів, однак на борту свого часу зустрічалися і інші тварини. Наприклад, для релаксації екіпажу підводних човнів проекту 941 «Акула» в спеціальних кімнатах тримали акваріуми з рибками і навіть клітки з папугами. Забавні пернаті і різнокольорові меланхолійні рибки відмінно заспокоювали нерви моряків і розслаблювали їх, що на глибині в не один десяток метрів вельми до речі. Правда, на жаль, пташки часто гинули через перепади темп

Похожие статьи:

  1. ​Домофон в квартиру
  2. Тури в Тайланд Самуї
  3. Тури в Тайланд Корал